Ceļojam ar bērnu/Filipīnas 2017*

transport-jeepneys-manila

Esmu sajūsmā par tuvojošos ceļojumu un tajā pašā brīdī nedaudz satraukusies! Nav jau gluži tā, ka pirmo reizi brauktu uz Āziju, tikai šoreiz tas ir pavisam citādāk. Atšķirība ir tajā, ka pirmo reiz tik tālu ceļojumu no A – Z esam izplānojuši pašu spēkiem. Arī līdz šim esam braukuši pašu plānotos ceļojumos, bet tas ir bijis tepat līdz Gadaņskai, Norvēģijai, Rumānijai, Bulgārijai, Serbijai, Gruzijai, Armēnijai, taču tas nav manī izraisījis nekādu satraukumu, jo tie ir salīdzinoši tuvi galamērķi un valstis, lai arī atšķirīgas, tomēr nedaudz mums latviešiem vieglāk saprotamas.

4

Āziju nu, nekādi nevar salīdzināt ar Eiropu, Balkānu vai Kaukāza valstīm. Āzija ir kā skudru pūznis, kur dzīvība uz ielām nebeidzas nedz dienā, nedz naktī, kur ēdienu smaržas sajaucas vienā mākonī ar motorikšu, autobusu un citu transportlīdzekļu izplūdes gāzēm, ko pavada tveice un bezvējš, kur ēdienus pagatavo un pārdod turpat uz ielas, tāpat kā masāžas, kas pieejams ik uz soļa, gan masāžas salonos, gan uz ielas uz noklāta matracīša, bet cenas ir vienkārši smieklīgas… Āzijā nevienu neizbrīna sievietes ar rugājiem, transvestīti un citi mūsu kultūrai nepierasti skati…. Tā varētu turpināt un turpināt, jo Āzija katram ir sava un patiesībā vārdos to nu, nekādi nevar izstāstīt…. Ir jābrauc un jāredz to savām acīm!

Kāpēc Filipīnas?

o-cocktail-coconut-facebook

Ik pa laikam sekoju līdzi izdevīgo aviobiļešu piedāvājumam un nevar noliegt, ka piedāvājumu cena par lidojumu turp un atpakaļ brīžam ir tik salda, ka Tu jau spēj sevi iztēloties guļot pludmalē ar tirkīza zilu ūdeni un kokosrieksta kokteili rokās… Bet visiem zināms, ka ceļojums neapstājas ar aviobiļešu iegādi. Lielu lomu spēlē arī konkrētās valsts cenu līmenis, lai beigu galā nesanāk, ka biļetes bijušas par sviestmaizes cenu, bet dzīvošana, pārvietošanās, ēšana un citas no ceļojuma izrietošās aktivitātes ir mērāmās lielā bagātībā.

Tad nu, mēģināju iepazīties ar informāciju, kas pieejama internetā (dažādu blogu un citu ceļošanas entuziastu aprakstiem par Filipīnām, iekšējo pārlidojumu, kuģīšu cenām utt.), lai veidotu priekšstatu par šo valsti. OK. Nav ko, čakarēties, jāpērk nost biļetes un jāmetas piedzīvojumos!

Jā, tiem kam interesē skaitļi…jo zinu, ka man vienmēr ir jautājums: “Un cik tas maksā?”, tad varu pateikt, ka lidmašīnas biļetes turp un atpakaļ līdz Filipīnu galvaspilsētai Manilai mums trijiem izmaksāja 900 Eur.

travel

Sākot plānot mūsu ceļojuma maršrutu, saprotu cik lielu darbu un laiku tas prasa, lai izplānotu visu pa dienām, jo atvaļinājums mums ir tik ilgs, cik tas ir 🙂  un katra diena ir no svara! Atšķirība starp citiem pašu plānotiem ceļojumiem ir izvēlētajā galamērķī, jo tā nav gluži braukšana ar auto roadtripā pa valsti un palikšana, vietā līdz kurai esi tajā dienā ticis. Tas būtu vienkāršākais variants!  Mūsu gadījumā Filipīnas ir valsts, kas veidota no vairāk kā 7000 salām!!! Tātad tie ir vietējie pārlidojumi un pārbraucieni ar laivām, kuģiem utt.

DSC_8093

Vadoties pēc citu ceļotāju ieteikumiem, arī mēs jau savlaicīgi nopirkām vietējos pārlidojumus, tādā veidā ietaupot naudu, jo doma par lidojumu pirkšanu pēdējā brīdī vai divas dienas iepriekš atkrita, jo tas izrādījās nav izdevīgi.

Ceļotāji:

Šoreiz tie esam mēs visi – mamma Linda, tētis Renārs un meita Rēzija (2 gadi 6 mēneši).

Jā, mēs ar vīru esam “izauguši” līdz brīdim, kad esam gatavi doties tik tālā ceļojumā ar Rēziju un pati jaunkundze ir pietiekoši liela, lai atļautos atpūsties Filipīnās 🙂 Kā nekā mēs viņai esam parādā atpūtu kādā siltā pasaules maliņā, jo septembra ceļojumā uz Gruziju un Armēniju mēs viņu pēdējā brīdī, tomēr nepaņēmām līdzi.

Lidojumi:

b-5211-air-china-boeing-737-79l_planespottersnet_282145

Šeit minēšu tikai lidojumus, lai tiktu līdz galamērķim – Filipīnu galvaspilsētai Manilai un atpakaļ. Vietējos lidojums atstāšu pieminam vēlāk ceļojuma aprakstos pa dienām. Jāpiebilst, ka lidojums ir pirkts no Londonas uz Manilu, tāpēc, loģiski, ka līdz Lielbritānijai arī ir jānokļūst 🙂 No Rīgas līdz Lielbritānijai izmantosim Ryanair aviokompāniju, bet jau tālāk garie lidojumi ir ar Air China aviokompāniju.

Tad nu:

karte

Lidojums turp 24.02.2017.

1.) Rīga (RIX)- Londona Stansted (STN) – 11:20 – 12:15 (lidojuma ilgums 2h 55min)

2.) Londona Heathrow (LHR) – Beijing, Ķīna (PEK) – 20:25 – 14:45 (lidojuma ilgums 11h 20min)

Apstāšanās ilgums – 5h 15 min

3.) Beijing, Ķīna (PEK) – Manila, Filipīnas (MNL) – 20:00 – 00:55 (lidojuma ilgums 4h 55min)

Lidojums atpakaļ 15.03.2017.

1.) Manila, Filipīnas (MNL) – Beijing, Ķīna (PEK) – 06:40 – 11:20 (lidojuma ilgums 4h 40min)

Apstāšanās ilgums – 3h 10 min

2.) Beijing, Ķīna (PEK) – Londona Heathrow (LHR) – 14:30 – 17:50 (lidojuma ilgums 10h 20min)

Atpakaļ uz Rīgu nākamajā dienā

3.) Londona Stansted (STN) – Rīga (RIX) – 17:15 – 21:50 (lidojuma ilgums 2h 55min)

Jā, viens ir skaidrs, ka lidojumi būs nogurdinoši un ilgi, bet mierinājums tam visam ir vairāku dienu atpūta kādā siltākā pasaules stūrītī 🙂 Rēzija vēl tik garus lidojumus nav piedzīvojusi, tāpēc nemāku spriest kā mums ies, jo nav arī gluži vairs tas vecums, kad lielāko lidojumu laiku noguļ…. Kā nekā 2 gadi ar pusi 🙂

Vīza

Kopš 2008. gada 8. decembra Latvijas pilsoņi var ieceļot Filipīnās bez vīzas ar uzturēšanās ilgumu līdz 30 dienām. Super! Tas mums der un nozīmē, ka viss, ko no mums vajag ir derīgas pases 🙂

Bagāža

img_3540

Ar bagāžas daudzumu nu, nekādi netaisāmies pārspīlēt un esam ieplānojuši iekļauties 7 kg katrs. Viens no iemesliem ir tas, ka biežās pārvietošanās dēļ nebūs nekāds prieks stiept tos kilogramus, otrs – neesam no tiem ceļotājiem, kas bez fēna, milzīga kosmētikas maka vai 4 kurpju pāriem nevar aizbraukt atvaļinājumā, neizrādot visu savu garderobi, kā arī trešais iemesls – Filipīnās ļoti cītīgi iekasē nodokļus par bagāžas lielumu un smagumu. Tas attiecas kā uz lidojumiem, tā arī uz prāmjiem, kas mums šajā ceļojumā nebūs mazums. Vienlaikus šis būs pirmais ceļojums, kurā neņemam līdzi bērnu ratus, gan liekās bagāžas un izdevumu dēļ,  kā arī tāpēc, ka tie jau labu laiku ir atstutēti pret sienu 🙂

apskats
Mūsu mazais plāniņš 🙂

Filipīnas ir pārāk lielas, lai paspētu apskatīt visas skaistās vietas 21 dienas laikā, taču kaut kāds plāniņš mums tomēr ir 🙂 Izlidināsimies ar 3 vietējiem lidojumiem, izbraukāsimies ar 5 prāmjiem un kuģīšie, bet galvenais ir atpūsties 🙂

Katrs ceļojums ir citas pasaules atklāšana un arī šoreiz mūs gaida milzum daudz iespaidu, emociju, laika maiņa, milzīga klimata atšķirība, kur nu, vēl, ja runa iet par ēdienu un kultūru!

Kā mums ies šoreiz, rādīs laiks un mēs ar prieku dalīsimies savā pieredzē un piedzīvojumos ceļojot kopā ar bērnu, mūsu meitiņu Rēziju!

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s